Шта је ученички парламент?

Ученички парламент представља једну формалну и закониту институцију, где ученици заједничким доношењем одлука могу да покушају да се изборе за своја права, да школу начине пријатнијим местом за боравак, да својим радом, трудом и идејама покушају да промене нешто што би ишло у корист свим ученицима наше школе.

Све информације можете пронаћи на фејсбук страници ученичког парламента наше школе.

Извештај о раду парламента за 2015/2016. год.

ИЗВЕШТАЈ РАДА УЧЕНИЧКОГ ПАРЛАМЕНТА ОШ „ЂОРЂЕ НАТОШЕВИЋ“ НОВИ САД

ШКОЛСКЕ 2015/2016.

КООРДИНАТОР наставница историје Зорица Суботин Јовановић

РАД:

СЕПТЕМБАР: Конституисање УП

НОВЕМБАР: Анализа рада и дисциплине ученика током првог тромесечјам Саду

Присуство Првој седници градских Ученичких парламената Новог Сада у Скупштини

Војводине у Новом Саду и учешће у дискусији

ФЕБРУАР: Посета ученика касарни Прве јединице копнене војске

Обележавање Дана рације на Кеју Жртвама рације у Новом Саду

Учешће у квизу „НИЈЕ ТЕШКО БИТИ ФЕР“ у организацији ДУНСа – НС

МАРТ:Посета ош „Јожеф Атила“ у Новом Саду и слушање предавања о БЕЗБЕДНОСТИ УЧЕНИКА

АПРИЛ: Улепшавање наше околине (сађење цвећа) испред наше школе

Анализа успеха и дисциплине ученика током другог тромесечја

МАЈ: Разматрање понуда уџбеника за ученике у наредне три школске године и дискусија о њима

Анализа и дискусија о томе ко би ове гаоодине могао да добије ласкаву титулу ђака генерације

И спортисте генерације

ЈУН: Анализа рада ученика у Ученичком парламенту ове школске године

Координатор: Зорица Суботин Јовановић

Ученички парламент

АКТИВНОСТИ  УЧЕНИЧКОГ ПАРЛАМЕНТА ШКОЛСКЕ 2015/2016. ГОДИНЕ

ПРВИ САСТАНАК УЧЕНИЧКОГ ПАРЛАМЕНТА  одржан је у септембру 2015.године на коме су евидентирани чланови(у прилогу је списак ученика),конституисан је одбор Парламента као и одредјене комисије нпр. Комисија за праћење рада и успеха,за уредјење паноа,за упознавање са ученичким предлозима...

ДРУГИ САСТАНАК УЧЕНИЧКОГ ПАРЛАМЕНТА одржан је почетком октобра 20015. На коме су изабрани представници Ученичког парламента који ће представљати нашу школу у оквиру дечје недеље у Скупштини

Града Новог Сада 8.10.2015.

ТРЕЋИ САСТАНАК УЧЕНИЧКОГ ПАРЛАМЕНТА одржан је почетком новембра 2015.године на коме су представници Ученичког парламента својим друговима пренели утиске и поднели извештај са Првог састанка Ученичких парламената новосадских средњих и основних школа одржаног у СКУПШТИНИ ГРАДА НОВОГ САДА који је отворила гдја Јелена Црногорац. Ученици представници наше школе на овом састанку су били Марија Балабан,Миа Буха,Лазар Кузманов и Милан Миросављевић и они су прочитали својим друговима  радионице које су тамо радјене нпр.

1. Однос ученика и професора
  2. Проблеми са исписивањем графита у Новом Саду
  3. Спортске манифестације
  4. Објективно оцењивање
  5. Обезбедјење школа и безбедност у саобраћају
  6. Колективно кажњавање ученика
  7. Школски ормарићи
  8. Кодекс облачења у школама

Састанку у Скупштини града Новог Сада 8.11. 2015. је присуствовала и наставница Зорица Суботин Јовановић.

УЧЕНИЦИ НАШЕ ШКОЛЕ ЧЛАНОВИ УЧЕНИЧКОГ ПАРЛАМЕНТА Владимир Попов и Лазар Кузманов, са наставницом Зорицом Суботин Јовановић прихватили су 9.11.2015.позив Прве бригаде Копнене Војске Србије да присуствују свечаној прослави Дана Прве бригаде Копнене војске Србије. Место окупљања било је испред ОШ „Јожеф Атила“ у улици Шарпланинска 28 у 10 часова. Полазак је био одмах након регистрације ученика.Место одржавања програма била је касарна „Југовићево“. Посета је организована у оквиру пројекта „Школска патрола-безбедна школа“ који се реализује у ОШ „Јожеф Атила“ у Новом Саду.