Ученици 1.б са учитељицом Дијаном Малиџом су, у оквиру пројекта "Моћ воде", награђени четвородневном наградном екскурзијом која је реализована на планини Тари у периоду 17-21. март 2016.
За наше малишане то су била четири незаборавна дана. Видели су много тога, а научили још више: пределе прекрасне планине Таре и реке Дрине, језеро и ХЕ Перућац, Митровац на Тари... Обишли су Бајину Башту (некадашње Пљесково), Мраморје (локалитет стећака), рибњак у Перућцу, језеро Заовине, величанствени видиковац Бањску стену, манастир Рачу, Дрвенград на Мећавнику, речицу Врело (Годину) и још много тога. Упознали су дивне и непосредне људе Западне Србије и, наравно, сјајно друштво награђених малишана, ученика из средње и најстарије такмичарске категорије, као и њихове дивне наставнике и представнике МПНТР, као и компаније Zepter International. Посебну чар нашем четвородневном дружењу дао је чувени Миња Субота који је један од покретача пројекта "Моћ воде". Било је задовољство дружити се с њима и бити део ове сјајне победничке екипе!