У суботу 10. децембра, Грчки национални савет у Републици Србији, као највиша мањинска самоуправа са овлашћењима о заступању грчке заједнице у Србији, преко своје институције Фондације грчке националне мањине у Србији (ФГНМС), организовао је културну манифестацију ''Дан грчке културе Нови Сад 2022'', у Основној школи ''Ђорђе Натошевић'' у Новом Саду.

Повеља са сребрном плакетом је уручена Основној школи ''Ђорђе Натошевић'' Нови Сад, за вишегодишњи допринос у афирмацији хеленизма у областима очувања грчког језика и културе и јачања српско-грчких пријатељских односа у Новом Саду и Републици Србији. Ученици основне школе ''Ђорђе Натошевић'' из Новог Сада, су за ову прилику спремили ликовну изложбу на тему Србија и Грчка.

Гостујућим ученицима који су извели рецитал на српском и грчком језику, као и ученицима Основне школе ''Ђорђе Натошевић'' из Новог Сада, за најуспешније ликовне радове на тему грчке митологије, уручена је књига зборник песама  ''Хиландар силан божији дар''.

Мој есДневник